Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin
Strona główna

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Dofinansowanie

Utworzono dnia 29.07.2022

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin otrzymała dofinansowanie zadania w kwocie 13462,00 zł w ramach „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.

Zadaniem realizowanego Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Realizacja tego programu będzie trwała do końca listopada 2022 r.

„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.LOgotyp NPrCz, BN i MKDiN

 

 

czytaj dalej na temat: Dofinansowanie

Finał akcji "Zielony spokój"

Utworzono dnia 01.07.2022

Przez dwa miesiące, w maju i czerwcu, można było przynosić do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin książki oraz rośliny doniczkowe. Akcja realizowana w ramach projektu „Książki w zieleni” miała na celu przygotowanie mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej...

Logo projektu Książki w zieleni

czytaj dalej na temat: Finał akcji "Zielony spokój"

W soboty nieczynne

Utworzono dnia 30.06.2022

"Eko-czytanie" powoli dobiega końca

Utworzono dnia 29.06.2022

Już w sześciu grupach przedszkolnych zakończone zostało „Eko-czytanie” realizowane w ramach projektu „Książki w zieleni”. Czytanie odbyło się w przedszkolach w Ślesinie, Licheniu Starym oraz w Szyszyńskich Holendrach.

Logo projektu "Książki w zieleni"

czytaj dalej na temat: "Eko-czytanie" powoli dobiega końca

Uzdrawiająca moc lasu

Utworzono dnia 27.06.2022

Las ma cudowną moc. Niewiele osób zna jego terapeutyczne możliwości. Pamiętajmy jednak, że człowiek jeszcze nie tak dawno mieszkał w lesie. Las jest naszym naturalnym środowiskiem. Z upływem czasu staliśmy się społeczeństwem, które większość lub całe życie spędza w pomieszczeniach. Jesteśmy narażeni na hałas, podwyższony poziom stresu. Stany lękowe czy depresja u dorosłych osób moga wynikać z wewnętrznej tęsknoty za kontaktem z naturą. Dlatego należy czasem pojechać do lasu na 2 godzinki.

Logo projektu Książki w zieleni

czytaj dalej na temat: Uzdrawiająca moc lasu

Eko-czytanie w przedszkolach

Utworzono dnia 20.06.2022

Eko-czytanie trwa. Czytamy w przedszkolach w Licheniu Starym, w Szyszyńskich Holendrach i w Ślesinie.

Logo projektu Książki w zieleni

 

czytaj dalej na temat: Eko-czytanie w przedszkolach

Warsztaty z makramy.

Utworzono dnia 09.06.2022

Wieczorem, 8 czerwca, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin odbyły się warsztaty z makramy. Zostały one przeprowadzone przez Katarzynę Kołakowską-Frontczak w ramach projektu "Ksiązki w zieleni".

 

Logo projektu Książki w zieleni

czytaj dalej na temat: Warsztaty z makramy.

Ciocia Jadzia w bibliotece

Utworzono dnia 03.06.2022

Eliza Piotrowska spotkała się dzisiaj z klasami drugimi  (II a i II b) z ZSP w Ślesinie. Przyjechała do Ślesina razem z ciocią Jadzią :). Spotkanie wypełnione było śmiechem, opowieściami o książkach, historiami z życia autorki oraz pytaniami dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Książki w zieleni” z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Logo projektu Książki w zieleni

 

czytaj dalej na temat: Ciocia Jadzia w bibliotece

Po spotkaniu z Alkiem Rogozińskim

Utworzono dnia 31.05.2022

Logo projektu Książki w zieleni

30 maja można było wziąć udział w spotkaniu autorskim z Alkiem Rogozińskim. Autor zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cię...

 

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

czytaj dalej na temat: Po spotkaniu z Alkiem Rogozińskim

Warsztaty z makramy

Utworzono dnia 27.05.2022

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na warsztay z makramy. 8 czerwca od godziny 17:30 będziemy się uczyć jak stworzyć coś pięknego ze zwykłego sznurka.

Zajęcia poprowadzi pani Katarzyna Kołakowska-Frontczak.

plakat reklamujący zajęcia w bibliotece polegające na tworzeniu makram

 

 

 

czytaj dalej na temat: Warsztaty z makramy

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 53

W poprzednim tygodniu: 61

W tym miesiącu: 85

W poprzednim miesiącu: 400

Wszystkich: 8917