Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

Academica

Baner Cyfrowe Wypożyczalni Academica

Zapraszamy Użytkowników do korzystania w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ślesin z nowej usługi dostępu do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) - Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.

https://academica.edu.pl/

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.
Academica oferuje możliwość korzystania z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego. System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określony dzień oraz godzinę i korzystać z nich na przeznaczonym do tego celu terminalu, który mieści się w budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin (ul. Kleczewska 15).

Aby skorzystać z bazy, należy:
- posiadać aktywne konto biblioteczne,
- zaakceptować regulamin użytkownika CWPN Academica,
- wypełnić oświadczenie, które jest załącznikiem do regulaminu i dostarczyć bibliotekarzowi

 

Uwaga!
Stanowisko z terminalem dostępowym do CWPN Academica może być wykorzystywane przez jednego użytkownika przez jedną godzinę, jeżeli są inni oczekujący na dostęp do komputera. Po upływie tego czasu użytkownik jest zobowiązany zakończyć sesję i udostępnić miejsce osobie oczekującej.

Regulamin użytkownika CWPN Academica

Podręcznik czytelnika CWPN Academica

Oświadczenie użytkownika CWPN Academica

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny