Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

lata 2008-2010

Małgorzata Karolina Piekarska - 19.10.2010 r.

Biblioteka szkolna. Małgorzata Piekarska stoi przy stole.

Małgorzata Karolina Piekarska - polska pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Autorka książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie, gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. W spotkaniu z autorką uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum w Ślesinie.

Joanna Olech - 09.06.2010 r.

Biblioteka szkolna. Joanna Olech prezentuje swoją książkę.

Joanna Olech - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczypospolitej", "Nowych Książkach" i wielu innych. Autorka rewelacyjnej "Dynastii Miziołków".

Ewa Nowak - 23.04.2010 r.

Świtlica szkolna. Ewa Nowak stoi na środku pomieszczenia.

Ewa Nowak polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Autorka spotkała się z młodzieżą gimnazjalną.

Marcin Pałasz - 22.04.2010 r.

iblioteka szkolan. Marcin Pałasz mówi do zgromadzonych dzieci.

Marcin Pałasz - polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z krainy potworów". Dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Autor spotkał się z uczniami klas II i III ze ślesińskiej podstawówki.

Wiesław Drabik - 15.04.2010 r.

Biblioteka szkolna. Wiesław Drbaik prezentuje dzieciom swoją książkę.

Wiesław Drabik jest autorem ponad 100 książek dla dzieci ukazujących się w pięciu wydawnictwach, niektóre z nich ilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Kalina Jerzykowska - 05.11.2009 r.

Sala gimnastyczna w S.P. w Szyszyńskich Holendrach. Kalina Jerzykowska siedzi przy stole, podpisuje ksiązki.

Polonistka, teatrolog, przez wiele lat dziennikarka (Radio Łódź i „Gazeta Wyborcza” w Łodzi). Autorka wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych; entuzjastka teatru dziecięcego. Kawaler Orderu Uśmiechu. Spotkanie odbyło się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach.

Anna Onichimowska - 21.04.2009 r.