Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

rok 2020

Paweł Wakuła – 21.09.2020 r.

Świetlica szkolna. Paweł Wakuła stoi przy sztaludze, jest w trakcie rysowania ilustracji.

Absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Od lat "związany" jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. W 2007 roku zbiór opowiadań "Co w trawie piszczy" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za "Kajtka i Yetika".

Marcin Kozioł – 23.09.2020 r.

Sala widowiskowa w Gminnym Ośrodku Kultury. Marcin Kozioł stoi przed siedzącymi uczniami, w rękach trzyma swoją książkę.

Autor książek dla dzieci i młodzieży, m.in. lektury szkolnej (klasy 4-6) „Skrzynia Władcy Piorunów”, powieści „Tajemnica przeklętej harfy” wpisanej z „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” i podróżniczej serii „Wombat Maksymilian”, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

Beata Ostrawicka – 24.09.2020 r.

Sala gimnastyczna. Beata Ostrowicka rozmawia z dziećmi.

Absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m. in. tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek za Ale ja tak chcę!, a książka Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom.

Kazimierz Szymeczko – 1.10.2020 r.

Korytarz szkolny. Kazimierz Szymeczko stoi przed uczniami, pokazuje jedną ze swoich książek.

Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Autor „Historii Polski w opowieściach”, „Pomolowanej historii” i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Grażyna Bąkiewicz – 5.10.2020 r.

Klasa, Grażyna Bąkieiwcz siedzi przy biurku, podpisuje książkę.

Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży "O melba"! uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. "O melba!" znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej "Stan podgorączkowy" i "Będę u Klary" były nominowane do nagrody IBBY. "Korniszonek", powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka "Muchy w butelce" nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny