Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

rok 2016

Marcin Pałasz - 06.10.2016 r.

Biblioteka szkolna. Marcin Pałasz stoi oparty o biurko.

Marcin Pałasz – polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Sposób na elfa", dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkusie.

Joanna Jagiełło - 08.06.2016 r.

Biblioteka publiczna. Joanna Jagiełło tłumaczy zasady pisania uczestnikom spotkania.

Joanna Jagiełło polska pisarka, autorka powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań dla dzieci i dorosłych. Absolwentka anglistyki UW. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Jej debiutancka powieść Kawa z kardamonem otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach, a Pamiętnik Czachy został nagrodzony za layout i wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014. Autorka prowadzi także warsztaty kreatywnego pisania.

Barbara Gawryluk - 30.05.2016 r.

Biblioteka publiczna. Barbara Gawryluk stoi na tle regałów z ksiązkami. W ręce trzyma mikrofon.

Barbara Gawryluk jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Książka Dżok. Legenda o psiej wierności została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książki W zielonej dolinie i Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza nominowane były do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść Zuzanka z pistacjowego domu otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

 

 

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny