Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

Kórnik Jadwigi Zamoyskiej

Utworzono dnia 25.05.2023
W Wielkopolsce mamy sporo zamków i pałaców. Jednym z najbardziej znanych jest zamek w Kórniku. Dawna rezydencja Górków i Działyńskich, będąca później własnością Władysława Zamoyskiego, przyciąga co roku wielu turystów. Przyciągnęła i nas, ponieważ to właśnie tu jako dziecko mieszkała Jadwiga Zamoyska, postać przewodnia naszego projektu „Poczet Jadwig polskich”. W Kórniku w 1882 założyła Szkołę Domowej Pracy Kobiet zwaną Zakładem Kórnickim.
W zamku w Kórniku znajdują się unikatowe eksponaty z różnych epok i stylów. Można tutaj obejrzeć oryginalne meble z dawnych lat, liczne obrazy znanych artystów - polskich i zagranicznych, rzeźby, piękną porcelanę i srebro. Za najpiękniejszą salę w całej rezydencji uchodzi Sala Mauretańska. W podróż w to wyjątkowe miejsce wybrali się z nami uczestnicy ŚDS w Ślesinie. Wyjazd niezwykle udany: śniadanie w parku, w otoczeniu sztuki, spacer bulwarem nad Jeziorze Kórnickim, zwiedzanie zamku i pyszna kawa. Czego chcieć więcej ????????????????????.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego"

Kórnik

Utworzono dnia 25.05.2023, 09:05

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 64

W poprzednim miesiącu: 362

Wszystkich: 10861