Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

Lektura. I co dalej?

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin w roku 2019 zrealizowała projekt pn. „Lektura. I co dalej?”. Projekt ten był dofinansowany w kwocie 9500,00 zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie zorganizowane przez nas działania miały na celu przedstawienie uczniom lektur w sposób ciekawy i atrakcyjny oraz zaproponowanie alternatywy dla lektur klasycznych promując wartościowe książki dla dzieci i młodzieży.

Angażując dzieci w zajęcia plastyczne, konkursy, warsztaty i spotkania autorskie z pisarzami, których książki znajdują się w kanonie lektur chciałyśmy stworzyć i utrwalić postrzeganie lektury jako przygody, którą chce się przeżyć jeszcze raz. Zaproszonymi przez nas autorami byli: Paweł Beręsewicz, Joanna Papuzińska, Joanna Olech, Agnieszka Frączek, Marcin Kozioł oraz Grażyna Bąkiewicz.

Zakres naszych działań objął uczniów klas I, II, IV, V i VI ze wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy Ślesin.

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.