Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

rok 2018

Agnieszka Frączek - 11.10.2018 r.

Biblioteka publiczna. Agnieszka Frączek z mikrofonem w ręce stoi na środku pomieszczenia. W tle regały z książkami.

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf.

Katarzyna Ryrych - 14 i 15.06.2018 r.

Biblioteka Publiczna. Katarzyna Ryrych stoi przed grupą dzieci. Dzieci siedzą na krzesłach.

Katarzyna Ryrych to polska pisarka i poetka, która swoją twórczość kieruje zarówno do dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. Jest autorką takich książek jak „Król”, „Zginęła mi sosna”, „Denim blue”, „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych” oraz „Jasne dni, ciemne dni”.

Marcin Pałasz - 13.06.2018 r.

Biblioteka publiczna. Marcin Pałasz stoi przed uczniami. W tle regały z książkami.

Marcin Pałasz – polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Sposób na elfa", dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkusie.

Renata Piątkowska, Malwina Kożurno - 12.06.2018 r.

Biblioteka Publiczna. Renata Piątkowska siedzi przy stole. Podpisuje książki.

Pisarka zdobyła wiele nagród literackich, np. Nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren za publikację pod tytułem „Na wszystko jest sposób”. Plebiscyt ten organizowała fundacja ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Piątkowska była także laureatką konkursu organizowanego w 2008 roku, w którym nominowani walczyli o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłowicz. Nagrodę przyznawał miesięcznik „Bliżej Przedszkola”, a jednym z honorowych patronatów był Minister Edukacji Narodowej. Pisarka w 2011 roku zdobyła także Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Wieloryb”.

Tomasz Trojanowski - 11.06.2018 r.

Biblioteka Publiczna. Tomasz Trojanowski stoi przed dziećm. Trzyma w rękach książkę.

Pisze powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży. Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako autor scenariuszy słuchowisk.

Małgorzata Strękowska - Zaremba - 08.06.2018 r.

Biblioteka publiczna. Małgorzata Strękowska-Zaremba stoi przed uczestnikami spotkania.

Pisarka, autorka podręczników, recenzentka „Nowych Książek”, dziennikarka, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Za powieść Abecelki i duch Bursztynowego Domu otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę Bery, gangster i góra kłopotów otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. W 2008 otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę Złodzieje snów; w 2009 za tę samą książkę otrzymała II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki DziecięcejW 2018 jej książka "Dom nie z tej ziemi" została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 w plebiscycie Empiku Przecinek i Kropka.

Zuzanna Orlińska - 30.05.2018 r.

Biblioteka Publiczna. Zuzanna Orlińska stoi przed grupą dzieci. Dzieci siedzą na krzesłąch

Zuzanna Orlińska - absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorka książek, czasopism i podręczników. Zdobywczyni wielu nagród: za powieść Ani słowa o Zosi otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Stary Noe został wyróżniony w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015 i zdobył nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, z kolei Biały Teatr panny Nehemias otrzymał wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2017.

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny