Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

rok 2018

Agnieszka Frączek - 11.10.2018 r.

Biblioteka publiczna. Agnieszka Frączek z mikrofonem w ręce stoi na środku pomieszczenia. W tle regały z książkami.

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf.

Katarzyna Ryrych - 14 i 15.06.2018 r.

Biblioteka Publiczna. Katarzyna Ryrych stoi przed grupą dzieci. Dzieci siedzą na krzesłach.

Katarzyna Ryrych to polska pisarka i poetka, która swoją twórczość kieruje zarówno do dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. Jest autorką takich książek jak „Król”, „Zginęła mi sosna”, „Denim blue”, „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych” oraz „Jasne dni, ciemne dni”.

Marcin Pałasz - 13.06.2018 r.

Biblioteka publiczna. Marcin Pałasz stoi przed uczniami. W tle regały z książkami.

Marcin Pałasz – polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Sposób na elfa", dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkusie.

Renata Piątkowska, Malwina Kożurno - 12.06.2018 r.