Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin

"W kraju Polan" - warsztaty klasa II, Licheń Stary

Utworzono dnia 09.09.2020

Wyobraźmy sobie, że żyjemy ponad tysiąc lat temu. Kraj nad środkową Wartą, czyli tam, gdzie obecnie są Gniezno i Poznań nie wyglądał tak samo jak obecnie. Porastały go dzikie, nieprzebyte puszcze, w których niejeden dziki zwierz miał swoje legowisko. Ludzie żyli w malutkich osadach i warownych grodach. Gniezno i Poznań były właśnie takimi grodami i rezydował w nich książę Polan - Mieszko. Tak. To właśnie od plemienia Polan wywodzi się nazwa naszego kraju, a żeby przenieść się w te odległe czasy, wystarczy sięgnąć po książkę autorstwa Zofii Staneckiej pod tytułem "W kraju Polan. O dawnej Polsce". Do kraju Polan w dniu dzisiejszym przeniosła się klasa II z S.P. w Licheniu Starym. Warsztaty plastyczno-literackie zostały zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin w ramach realizowanego projektu „Szalona historia”. Podobne warsztaty zostaną przeprowadzone w każdej szkole podstawowej na terenie gminy Ślesin.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

plakat do projektu Szalona historia

 

Warsztaty w Licheniu Starym

Utworzono dnia 09.09.2020, 11:07

Zdjęcie osoby prowadzącej zajęcia

Zdjęcie dzieci podczas pracy

Zdjęci dzieci podczas pracy

Zdjęcie ukończonej chaty

Zdjęcie uczestników warsztatów z wykonanymi pracami

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 64

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 250

W poprzednim miesiącu: 264

Wszystkich: 13854