Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin
Strona główna

             Plakat prezentujący informacje o projekcie Poczet Jadwig polskich

AKTUALNOŚCI, strona 5:

"No to gramy!" w "Chińczyka"

Utworzono dnia 10.10.2022

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Do Biblioteki przybyli uczniowie klasy 4, aby zmierzyć się z wyzwaniem jakim była gra w Chińczyka. Stara jak świat gra nabrała nowego wymiaru, gdy dzieci zostały pionkami J. Przy okazji można było pograć w nowe gry zakupione przez bibliotekę. Dzień Gier Planszowych w naszej bibliotece nie kończy się dzisiaj. W 1 i 3 sobotę miesiąca zapraszamy do biblioteki na „poranki z planszówkami”.

czytaj dalej na temat: "No to gramy!" w "Chińczyka"

Dzień Zwierząt z Cytrynkami

Utworzono dnia 04.10.2022

Dzisiaj, 4 października,  obchodzimy Dzień Zwierząt i właśnie dzisiaj odwiedziły nas dzieci z grupy CYTRYNKI z przedszkola w ZSP w Ślesinie. Dzieci słuchały opowiadania o wiewiórce Tosi a swoim wiewiórkom dorobiły przepiękne, puszyste ogony.

czytaj dalej na temat: Dzień Zwierząt z Cytrynkami

No to gramy!!

Utworzono dnia 03.10.2022

Plakat akcji "No to gramy!!"

"Zrealizowano ze środków finansowych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie na realizację zadań powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Konińskiego w ramach promocji i aktywizacji czytelnictwa w bibliotekach publicznych powiatu konińskiego"

czytaj dalej na temat: No to gramy!!

Noc Bibliotek 2022.

Utworzono dnia 03.10.2022

Za nami NOC BIBLIOTEK. Nawiązując do projektu realizowanego przez bibliotekę „Książki w zieleni” tematem naszych zajęć był las. Naszym celem była wspaniała zabawa a przy okazji wykonanie lapbooka. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniałą zabawę ????

Logo akcji Noc Bibliotek

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 2022.

#sadziMY

Utworzono dnia 03.10.2022

Akcja #sadziMY. Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. W ostatnie dwa dni września leśnicy zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew. Odebrałyśmy drzewka i posadziłyśmy je wspólnie z podopiecznymi Domu Pomocy w Ślesinie na terenie DPS-u. Udział w akcji odbył się w ramach projektu „Książki w zieleni”.

 

czytaj dalej na temat: #sadziMY

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

Utworzono dnia 29.09.2022

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji bibliotekarki z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin odwiedziły dwie grupy przedszkolne z ZSP w Ślesinie. Wspólnie z dziećmi przeczytane zostały wiersze Agnieszki Frączek zamieszczone w wspaniałym „Elementarzu w podskokach” Małgorzaty Swędrowskiej.

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

Konkurs "Drzewa dobre z natury"

Utworzono dnia 27.09.2022

19 września klasy II b i II c z ZSP w Ślesinie odwiedziły Gospodarstwo Szkółkarskie Tokary. Dzieci, które uczestniczyły w wycieczce, wzięły udział w konkursie „Drzewa dobre z natury”. Przy wykonywaniu swoich prac dzieci korzystały z liści, żołędzi, patyków, traw i wszystkiego, co możemy w tej chwili znaleźć w lesie czy ogrodzie.

Logo projektu Ksiązki w zieleni
 

czytaj dalej na temat: Konkurs "Drzewa dobre z natury"

Noc Bibliotek 2022

Utworzono dnia 21.09.2022

Drzewa dobre z natury

Utworzono dnia 19.09.2022

„Drzewa dobre z natury” – pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie klas II z ZSP w Ślesinie z leśnikiem w Gospodarstwie Szkółkarskim Tokary. Wyjazd został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ślesin w ramach projektu „Książki w zieleni”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

czytaj dalej na temat: Drzewa dobre z natury

Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie

Utworzono dnia 17.09.2022

16 września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin w ramach projektu „Książki w zieleni” zorganizowała wyjazd do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, z którymi podczas spotkań z cyklu „Książka, kawa i My” czytamy „Pana Tadeusza”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

czytaj dalej na temat: Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie

Katalog

Logo informujące o dostępności biblioteki dla osób niepełnosprawnych umysłowo, niewidomych, głuchych i poruszających sie na wózku inwalidzkim.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 65

W poprzednim miesiącu: 362

Wszystkich: 10862